Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Następne aktualizacje Windowsa zbliżą PC, Xboksa i platformy mobilne - raport

Pod nazwę kodową „Threshold”.
Threshold

Wiosną przyszłego roku Microsoft planuje po raz kolejny zaktualizować platformy oparte na Windowsie - donosi nieoficjalnie serwis ZDNet.

Według opublikowanych informacji, producent systemu operacyjnego planuje szereg usprawnień, które zbliżą PC, Xboksa i platformy mobilne. Całość określono nazwą kodową „Threshold”.

„Threshold” to kolejny ukłon w stronę serii Halo - nazwa planety w układzie Soell, znanej już z pierwszej części - Halo: Combat Evolved. Już wcześniej Microsoft nazwał swoją odpowiedź na technologię Siri od Apple, korzystając z imienia Cortana.

Częścią planowanych aktualizacji jest jeden, połączony sklep, dostępny na wszystkich platformach, w tym na Xboksach.

Podobne rozwiązanie zasugerował w tym roku Steve Guggenheimer, wiceprezes jednego z oddziałów w Microsofcie, odpowiedzialnego właśnie za rozwój i popularyzację platform.

„Xbox One bazuje na dwóch silnikach - jeden służy do gier, a drugi to na dobrą sprawę silnik Windows 8” - mówił w lipcu. Zasugerował, że aplikacje dostępne na tym systemie, takie jak Skulls of the Shogun, Fruit Ninja czy Cut the Rope, można więc będzie przenieść na konsolę.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze