Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Następna karcianka Magic the Gathering będzie grą Free to Play

Premiera w lipcu.

Firma Wizards of the Coast ujawniła nowe szczegóły na temat kolejnej gry karcianej opartej na licencji Magic the Gathering, zatytułowanej Magic Duels: Origins.

Produkcję ogłoszono w ramach inicjatywy ID@Xbox dla twórców niezależnych na konsoli Microsoftu, ale nie podano zbyt wiele konkretów.

Teraz producent ogłosił, że Magic Duels: Origins będzie rozprowadzane w modelu Free to Play, naśladując fenomenalny sukces Hearthstone od studia Blizzard.

Premierę zaplanowano na lipiec, na PC, Xbox One i iPady. Wygląda na to, że Microsoft zdołał ponownie pozyskać czasową umowę na wyłączność - debiut na PlayStation 4 odbędzie się „później w tym roku”.

Gra ukaże się z fabułą bazującą na najnowszych kartach z pakietu Magic Origins, a następnie będzie rozszerzana o kolejne zestawy, w ramach aktualizacji.

Tryby rozgrywki to między innymi solowe bitwy z niekończącymi się falami przeciwników, system zadań z nowymi wyzwaniami każdego tygodnia czy możliwość zbudowania własnej talii, z pomocą dla początkujących.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze