Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nakład Metal Gear Solid 5 wyniósł 6 milionów egzemplarzy

Dobre wyniki Konami.

Konami informuje w najnowszym raporcie finansowym, że nakład Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain przekroczył 6 milionów egzemplarzy.

Dane obejmują okres do 31 grudnia i dotyczą sprzedaży cyfrowej, łącznie z pudełkami wysłanymi do sklepów, więc nie tylko tymi bezpośrednio w rękach graczy.

Pod koniec października informowano o poziomie 5 milionów egzemplarzy, więc kolejny milion udało się „dołożyć” w okresie trzech miesięcy. Nie ujawniono, czy zwrócił się już budżet, wynoszący podobno 80 milionów dolarów, nie licząc marketingu.

Gra ukazała się 1 września 2015 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Dla porównania, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots to podobno także sześć milionów egzemplarzy od czerwca 2008 roku, ale tylko na PlayStation 3.

Dane ujawniono wraz z wynikami finansowymi. W okresie ostatnich dziewięciu miesięcy roku fiskalnego (od początku kwietnia do końca grudnia) w dziale odpowiedzialnym za gry wypracowano 211 mln dol. zysków, w porównaniu z 88 mln w analogicznym okresie 2014 r.

Konami - już tradycyjnie - zarabia sporo na swoich mobilnych produkcjach w Japonii, a także w innych gałęziach działalności, zajmujących się klubami fitness czy maszynami pachinko.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze