Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Największy w historii spadek liczby subskrypcji World of Warcraft

Ale Activision zarabia.

World of Warcraft zanotowało największy kwartalny spadek liczby subskrypcji w historii tej gry. Activision Blizzard nie ma jednak powodów do narzekań - Destiny i Hearthstone wypracowały łącznie już niemal miliard dolarów przychodów.

Jesienią spory dodatek do Destiny

Informacje podano w najnowszym raporcie finansowym amerykańskiej korporacji.

Oba wymienione tytuły mają już 50 mln zarejestrowanych graczy, z czego 30 mln przypada na produkcję karcianą. Aktywni użytkownicy spędzają w Destiny średnio 3 godziny dziennie.

Activision zanotowało także, że popularność Call of Duty ponownie rośnie, po spadkach związanych z CoD: Ghost i zmianą generacji konsol. Advanced Warfare z ubiegłego roku zdołało odwrócić trend, a procentowy wzrost sprzedaży jest „dwucyfrowy”.

Blizzard zarejestrował największą w historii społeczność w swoich tytułach sieciowych, pomimo braku większych premier. Pomogło wspomniane Hearthstone i 11 milionów zapisów do bety Heroes of the Storm. Znacznie spada za to World of Warcraft, posiadające teraz 7,1 mln abonentów - to spadek aż o 2,9 mln w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Podczas konferencji z inwestorami zapowiedziano także, że Destiny otrzyma jesienią tego roku sporych rozmiarów rozszerzenie. Możliwe, że tytuł dodatku to The Taken King - ostatnio firma zarejestrowała taką nazwę.

Łącznie w okresie od początku stycznia do końca marca Activision Blizzard wypracowało 1,28 mld dol. przychodów oraz 394 mln dol. zysków.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze