Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najpierw Lem, teraz Tyrmand. Powieść „Zły” doczeka się gry

A także komiksu i planszówki.

Twórczość kolejnego polskiego pisarza - po Stanisławie Lemie - otrzyma adaptację w formie gry. Niezależne studio Red Deer Games ze Szczecina zapowiedziało produkcję na podstawie powieści „Zły” autorstwa Leopolda Tyrmanda.

Wydana w 1955 roku książka określana jest jako najpopularniejszy kryminał z okresu PRL. Akcja toczy się w Warszawie lat 50. ubiegłego wieku, gdzie na placach budów i w ruinach tajemniczy nieznajomy rozprawia się z przestępcami.

The Evil One: The Man with the White Eyes to inspirowana powieścią Tyrmanda przygodówka z elementami akcji, przedstawiająca wydarzenia w rzucie izometrycznym. Produkcja zaoferuje około 50 zadań osadzonych w 6 dużych lokacjach, a ukończenie pozycji zajmie graczom około 10 godzin.

Twórcy wprowadzą kilka zmian, dostosowanych do międzynarodowego odbiorcy. W wersjach językowych innych niż polska Warszawa będzie nazywana Bad City („Złe Miasto”). Deweloperzy obiecują jednak zachowanie charakterystycznego klimatu półświatka. W pracach pomaga Destructive Creations, czyli zespół znany między innymi z Ancestors Legacy.

Gra ukaże się na PC, PS5 i Xbox Series X/S, choć data premiery nie jest znana. Projekt powstaje na silniku Unreal Engine 5. Co ciekawe, Red Deer Games szykuje też inne produkcje inspirowane „Złym” - ruszył konkurs na komiks i planszówkę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze