Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najnowszy patch do Dragon's Dogma może uszkodzić zapisane stany gry

Capcom zaleca skopiowanie plików.

Opublikowana niedawno aktualizacja do RPG w świecie fantasy - Dragon's Dogma - może uszkodzić zapisane stany rozgrywki - ostrzega wydawca, firma Capcom.

Problem dotyczy zarówno podstawowej wersji gry, jak i dodatku Dragon's Dogma: Dark Arisen. Zapisane dane mogą ulec uszkodzeniu, co uniemożliwi wczytanie zapisu i kontynuowanie rozgrywki. Informację podano na oficjalnej stronie wydawcy.

Capcom sugeruje, by przy następnej okazji skopiować zapisane stany gry na zewnętrzny nośnik, „zwłaszcza, jeśli włączamy grę po dłuższej przerwie, lub po raz pierwszy gramy w Dark Arisen”.

W razie jakichkolwiek problemów wydawca proponuje, by grać w trybie offline, podczas gdy firma pracuje nad poprawką. „Badamy problem i mamy nadzieję jak najszybciej znaleźć rozwiązanie. Przepraszamy za utrudnienia.”

Gra Dragon's Dogma zadebiutowała w ubiegłym roku, a wersja z podtytułem Dark Arisen zawiera jednocześnie podstawową wersję gry, liczne udogodnienia względem oryginału oraz nową fabułę. Tytuł dostępny jest na konsole X360 i PS3.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze