Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najlepiej sprzedające się gry XXI wieku w Japonii - zestawienie

Nintendo, Nintendo, Nintendo.

Użytkownik forum dyskusyjnego NeoGAF ujawnił zestawienie stu najlepiej sprzedających się gier XXI wieku w Japonii, opublikowane przez popularny magazyn Famitsu.

W pierwszej dziesiątce bez niespodzianek - listę otwiera New Super Mario Bros. z 2006 roku, z 6,424 mln sztuk. Następnie trzy części serii Pokemon oraz Animal Crossing i Brain Age 2. Co ciekawe, aż 7 tytułów ukazało się na Nintendo 3DS.

Zestawienie obejmuje okres od 1 stycznia 2001 roku do 29 września 2013 r. Nie uwzględniono reedycji w zestawach typu „największe przeboje” oraz kopii cyfrowych, rozprowadzanych w PlayStation Network, eShopie i na Xbox Live. Liczono natomiast karty z kodami oraz egzemplarze dodawane do konsol, jak choćby Wii Sports (14. miejsce).

Przygotowano także zestawienie najpopularniejszych tytułów na poszczególnych platformach, sprzedaż samego sprzętu (na czele Nintendo DS, PS2 i PSP) oraz krótkie podsumowanie XX wieku (najlepsze było oczywiście Super Mario Bros.).

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze