Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najlepiej sprzedającą się konsolą w święta w USA będzie Switch - twierdzi analityk

Popularnością ma się cieszyć też nowy CoD.
  • Ekspert twierdzi, że Switch skorzysta na ograniczonej dostępności nowych konsol
  • W listopadzie i grudniu przychody branży powinny wynieść 13,4 miliarda dolarów

Analityk Mat Piscatella z amerykańskiej firmy NPD przekonuje, że Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą w tegorocznym okresie świątecznym w Stanach Zjednoczonych.

W najnowszej prognozie ekspert przewiduje, że platforma Nintendo okaże się „gorącym prezentem gwiazdkowym”. Twierdzi, że w czwartym kwartale 2020 roku wiele gospodarstw domowych w USA zdecyduje się na kupno nawet „kilku egzemplarzy” urządzenia.

Problemem PS5 (i Xbox Series X/S) mogą okazać się ograniczone zapasy

Według Piscatelli, Switch zyska również dzięki ograniczonej dostępności konsol nowej generacji od Sony i Microsoftu. Podkreśla jednak, że Amerykanie nadal mogą mieć kłopot ze znalezieniem w sklepach sprzętu.

Analityk odniósł się także do PS5 i Xbox Series X/S. Uważa, że urządzenia będą wśród „najpopularniejszych prezentów świątecznych” w USA, ale problemem okaże się ograniczony zapas. Kupno własnego egzemplarza może być wyzwaniem też na początku 2021 roku.

Najpopularniejszą grą w 2020 roku w USA ma być nowe Call of Duty

Ekspert przewiduje, że łączne przychody wygenerowane przez branżę gier w Stanach Zjednoczonych w listopadzie i grudniu wyniosą 13,4 miliarda dolarów, czyli o 24 procent więcej niż rok wcześniej. Najlepiej sprzedającym się tytułem bieżącego roku powinno zaś być Call of Duty: Black Ops Cold War.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze