Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nadchodzą automatyczne remastery. Nvidia zaprezentowała technologię RTX Remix AI

Nie czekaj na odświeżenie ulubionej gry - zrób to sam.

Podczas prezentacji najnowszych kart graficznych Nvidia RTX 4090 mogliśmy rzucić okiem na nowatorską technologię, jaką jest RTX Remix AI. Sztuczna inteligencja potrafi automatycznie poprawić grafikę w starszych grach.

RTX Remix AI to potężna platforma do modyfikowania gier na PC. Po wyeksportowaniu plików sztuczna inteligencja automatycznie podniesie rozdzielczość tekstur, wzbogaci materiały o właściwości fizyczne wymagane przy ray tracingu, poprawi jakość modeli oraz doda wspomniane efekty śledzenia promieni. Nvidia zademonstrowała działanie technologii na przykładzie The Elder Scrolls 3: Morrowind.

Istotne jest to, że wcale nie potrzeba dysponować zaawansowaną wiedzą w dziedzinie modowania czy programowania. Praktycznie każdy może zremasterować w domu swoją ulubioną grę, bez większego przygotowania. Możemy spodziewać się też ogromnych projektów, jakie dzięki RTX Remix AI przygotują doświadczeni moderzy, zwłaszcza że aplikacja znacznie ułatwi pracę zespołową.

Niestety, nie każda gra będzie kompatybilna - sztuczna inteligencja obecnie radzi sobie wyłącznie ze starszymi produkcjami opartymi na DirectX 8 i DirectX 9 - jednak większość tytułów wydanych przed 2006 rokiem powinna być obsługiwana. Jak technologia sprawdzi się w praktyce, dowiemy się już niebawem. Nvidia RTX Remix AI zadebiutuje w listopadzie wraz z Portalem RTX, który zresztą powstał we wspomnianej aplikacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze