Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nad Dying Light 2 pracują scenarzyści Wiedźmina 3

Odpowiedzialni za historię Krwawego Barona.

Techlad zaprezentował przed targami E3 Dying Light 2 - sequel parkourowej gry akcji z zombie w roli głównej. Choć wrażenie zrobiła wiadomość o współpracy z Chrisem Avellonem, deweloperzy ujawnili również, że nad grą pracują scenarzyści CD Projekt RED.

„Potrzebowaliśmy dodatkowej pomocy od byłych autorów scenariusza do Wiedźmina 3. Ci goście napisali jedne z najlepszych zadań w grze, wliczając w to historię Krwawego Barona. Wszyscy ciężko pracują, by stworzyć fabułę. To przypomina trochę układanie puzzli” - tłumaczy przedstawiciel Techlandu w rozmowie z VG247.

Wspomniana historia w przez wielu graczy uznawana jest za przykład doskonałej narracji i emocjonalnej, wzruszającej historii. To o tej linii fabularnej najczęściej wspomina się w kontekście ciekawie napisanej postaci.

To jedna z barwniejszych postaci w Dzikim Gonie

Z kolei przywołany wcześniej Chris Avellone pracował nad takimi tytułami, jak Fallout 2 i Fallout: New Vegas. Był też scenarzystą Prey oraz Neverwinter Nights 2.

„Nasz projekt jest bardzo ambitny, więc wiedzieliśmy, że potrzebujemy pomocy. Poprosiliśmy więc Chrisa Avellone'a, mistrza nieliniowej historii, aby pomógł nam sprostać wyzwaniu” - powiedział Techland.

Dying Light 2 kontynuuje rozwiązania znane z „jedynki”, przy czym twórcy postarali się dać graczowi więcej swobody i wyboru. Pojawią się opcje dialogowe, a czyny podopiecznego zmienią wygląd i działanie miasta. Nie zabraknie frakcji, które - w zależności od działań gracza - będą do niego wrogo lub przyjaźnie nastawione.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze