Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nabywcy przecenionego PS Plus zapłacą więcej za przejście na nowy plan - potwierdza Sony

Odpowiedź obsługi klienta.

Kilka godzin temu pisaliśmy o doniesieniach, z których wynikało, że nabywcy przecenionego PS Plus przy próbie przejścia na droższe opcje abonamentowe muszą zapłacić więcej. Teraz wieści potwierdziło Sony.

Odświeżona subskrypcja od kilku dni dostępna jest z Azji, więc regularnie pojawiają się nowe informacje na temat usługi. To właśnie użytkownicy ze wspomnianego regionu odkryli, że jeżeli kupiliśmy w przeszłości abonament po niższej cenie, podczas kupna wariantów Extra lub Premium trzeba pokryć różnicę między kwotą przed i po rabacie.

Na forum ResetEra opublikowano odpowiedź, jaką gracz z Hong Kongu otrzymał od obsługi klienta tamtejszego oddziału Sony. Przedstawiciel firmy potwierdził powyższe informacje.

Jeżeli chcesz ulepszyć abonament do poziomu Extra lub Premium, musisz zapłacić różnicę pomiędzy ceną normalną i obniżoną. Przykładowo roczny PlayStation Plus kosztuje 308 dolarów hongkońskich, a w ramach promocji 187,6 dolarów hongkońskich. Różnica to 120,4 dolarów hongkońskich, podzielona na liczbę pozostałych miesięcy” - wyjaśniono w e-mailu cytowanym przez VGC.

Innymi słowy, zainteresowani ulepszeniem subskrypcji do droższego planu muszą dopłacić nie tylko za wybraną opcję, ale również wspomnianą różnicę. Przedstawiciel firmy podkreśla, że system Sony automatycznie obliczy kwotę, jaką trzeba uiścić.

VGC zwróciło jeszcze uwagę na informację ze strony PlayStation, potwierdzającej, że jeżeli ktoś kupił PS Plus „na zapas” na kilka lat do przodu, będzie musiał zapłacić za cały okres z góry. „Po zmianie subskrypcji pobierzemy proporcjonalną opłatę umożliwiającą wyrównanie pozostałego czasu dotychczasowej subskrypcji do wymaganego poziomu” - napisano.

Odświeżone PlayStation Plus w Europie wystartuje dopiero 23 czerwca.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze