Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na planie „Pierścieni Władzy” zmarł koń. PETA ma pretensje do twórców

I namawia do korzystania z CGI.

Na planie drugiego sezonu serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” doszło do przykrej sytuacji. Zmarł jeden z występujących w produkcji koni. PETA, międzynarodowa organizacja walcząca o prawa zwierząt, wzywa twórców do zmian i namawia do korzystania z efektów specjalnych.

Amazon oficjalnie potwierdził, że incydent miał miejsce rano - 21 marca - kiedy koń przechodził trening przed próbami. Na planie był obecny lekarz weterynarii i przedstawiciele American Humane Association (organizacja dbająca o bezpieczeństwo zwierząt). Czworonóg nie wykazywał żadnych oznak choroby, a przyczyną śmierci była niewydolność serca. PETA wystosowała apel do producentów.

„Mają oni możliwość korzystania z CGI, mechanicznych platform oraz innych humanitarnych metod, które nie spowodowałyby śmierci bezbronnych koni na planie. Jeśli nie są w stanie obyć się bez wykorzystywania zwierząt w swojej sztuce, powinni znaleźć nowe medium. Nikt nie chce oglądać serialu, którego tematem przewodnim jest udręka” - brzmi treść oświadczenia opublikowanego na łamach portalu The Hollywood Reporter.

„Pierścienie Władzy” to kluczowa produkcja Amazonu

Zaznaczmy, że zwierzę dostarczyła popularna i szanowana w branży firma The Devil’s Horsemen, która wcześniej współpracowała chociażby z twórcami „Gry o tron”. To pierwszy tego typu przypadek w 50-letniej historii zakładu. Przypomnijmy, że druga odsłona „Pierścieni Władzy” skupi się na historii Saurona i jego drodze do władzy. Co ciekawe, do sieci wyciekły już pierwsze zdjęcia z planu, które ujawniły easter egg z „Silmarillionu”.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze