Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na PC trafi więcej gier z PS4, nie tylko Horizon Zero Dawn - informacje od znanych dziennikarzy

Dreams i inne.

Wczoraj znany dziennikarz Jason Schreier ujawnił, że Horizon Zero Dawn zadebiutuje na PC. Teraz wspomniany redaktor Kotaku oraz Tom Phillips z brytyjskiego Eurogamera twierdzą, że produkcja Guerrilla Games to nie jedyny tytuł na wyłączność PS4, który trafi na komputery.

„Nie sądzę, by to był jedyny przypadek” - napisał na Twitterze Schreier w odpowiedzi na pytanie użytkownika, czemu Sony wybrało akurat Horizon Zero Dawn.

„Po Horizonie pojawią się następne” - zawtórował Tom Phillips. „Nie trzeba nawet za bardzo o tym Śnić [ang. „Dream” - red.], by zgadnąć, które”.

Nietypowe odwołanie do snu i zapis wielką literą to jednoznaczna aluzja do Dreams - połączenia gry i kreatora przygód, którego dotychczas przedstawiano jako tytuł na wyłączność PlayStation 4.

Dziennikarze nie ujawnili więcej szczegółów, więc nie wiadomo, które gry mają szansę przeniesienia na PC. Phillips zaznaczył jednak, że Microsoft wciąż znacząco wyprzedza Sony w staraniach uczynienia gier niezależnych od platformy.

Co będzie następne, God of War, Spider-Man?

Do tej pory na komputerach ukazały się trzy przygodówki Quantic Dream, a w tym roku na platformę zmierza też Death Stranding. Kwestia Horizon Zero Dawn jest o tyle nietypowa, że Guerrilla Games należy do Sony. Oznacza to, że szansę na konwersję mają też chociażby God of War czy Spider-Man.

Wszystkie wieści mają oczywiście charakter nieoficjalny. Biorąc jednak pod uwagę rangę informatorów, najpewniej znajdą pokrycie w rzeczywistości.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze