Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mrok i stres w premierowym zwiastunie Darkest Dungeon

Koniec z Early Access.

Niezależna, turowa gra RPG Darkest Dungeon opuści dzisiaj wieczorem program Early Access i ukaże się na Steamie w pełnej wersji.

Widok miasta, pomiędzy misjami

Zadaniem graczy w tej mrocznej produkcji jest odbicie zamku. Aby dostać się do warowni, musimy jednak przejść przez jaskinię, pustkowia czy tajemnicze ruiny, prowadząc za każdym razem czwórkę postaci, reprezentujących różne klasy.

Lokacje posiadają losowo generowane poziomy, a na śmiałków czekają potwory, głód, choroby i ciemność. Ważnym czynnikiem jest także stres, który może doprowadzić do szaleństwa.

Podczas przygód znajdujemy nowe elementy wyposażenia, a postacie awansują na kolejne poziomy doświadczenia. Pomiędzy misjami rozwijamy drużynę - lub też leczymy nagromadzone choroby psychiczne.

Akcję obserwujemy z boku, w dwóch wymiarach, wydając odpowiednie polecenia podopiecznym. Deweloperzy zdecydowali się na mroczną, rysunkową oprawę graficzną i charakterystyczny głos narratora.

Darkest Dungeon trafi w przyszłości także na PlayStation 4 i PS Vita, ale w tym przypadku nie znamy jeszcze konkretnych dat. Cenę wersji PC ustalono na 20 euro (ok. 89 zł), także z polskimi napisami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze