Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mroczne, średniowieczne A Plague Tale: Innocence otrzymało demo. Pierwszy rozdział za darmo

Na PC, PS4 i Xbox One.

A Plague Tale: Innocence otrzymało demo, dostępne na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Darmowa wersja testowa pozwala zagrać w pierwszy rozdział opowieści.

Produkcja Asobo Studio to przygodowa gra, łącząca akcję i skradankę. Akcja rozgrywa się XIV-wiecznej Francji, w czasach panowania epidemii tzw. czarnej śmierci.

Wcielamy się w nastoletnią Amicię, która próbuje dotrzeć z młodszym bratem Hugo do kapłana, który ma uleczyć chłopca z tajemniczej choroby. W trakcie przygody bohaterowie stawiają czoła żołnierzom Inkwizycji, ale przede wszystkim szczurom. Krwiożercze gryzonie to znak rozpoznawczy gry - na ekranie nierzadko widzimy ich setki.

Brakuje standardowej walki, ale Amicia może atakować wrogów pociskami z procy. Narzędzie służy też do rozwiązywania zagadek środowiskowych i torowania dalszej drogi.

Szczury to zdecydowanie motyw przewodni gry

Demo można pobrać ze Steama, PS Store lub Microsoft Store.

„Produkcja stawia przede wszystkim na świetną i przejmującą historię - nie sili się na zbędne rewolucje i komplikacje rozgrywki. To bardzo przemyślana i wciągająca, mroczna gra przygodowa. Warto dać jej szansę, bez względu na ulubiony gatunek gier” - głosi nasza recenzja A Plague Tale: Innocence.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake z opcjonalną walką turową w trybie klasycznym

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze