Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom uruchomiony na klocku LEGO

Cóż... Tak jakby.

„Czy można na tym grać w Dooma?” to popularne internetowe wyzwanie, zakładające uruchamianie klasycznej strzelanki id Software na przeróżnych, nietypowych urządzeniach elektronicznych. Dzięki pomysłowości internauty, do listy dołączają klocki LEGO.

Autorem projektu jest użytkownik Twittera o imieniu James Brown. Nowozelandczyk zamknął malutki ekran oraz układ scalony wewnątrz wydrukowanego na drukarce 3D klocka LEGO. Chociaż wynalazek może uruchamiać proste gry (sterowane za pomocą przechylania klocka w prawo i lewo), to w przypadku Dooma konieczne było podpięcie klocka jako zewnętrznego ekranu do mocniejszej maszyny. Efekt można zobaczyć na filmie poniżej.

Jak wyjaśnia twórca, ekran ma rozdzielczość 74 na 40 pikseli i w praktyce taka wersja strzelanki jest raczej mało grywalna. W dziale Reddita poświęconym tego typu projektom można znaleźć próby uruchomienia Dooma między innymi na skanerze kodów kreskowych, telefonie stacjonarnym oraz oscyloskopie.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze