Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Morski horror Sunless Sea otrzyma w październiku pierwszy dodatek

Zubmariner.

Ponad rok po premierze, podwodny horror Sunless Sea doczeka się pierwszego rozszerzenia. Dodatek Zubmariner zadebiutuje 11 października.

Miejsce akcji dodatku umieszczono głęboko w czeluściach Unterzee, wprowadzając nowe zagrożenia i atrakcje. Jest na przykład miasto Wrack - „przystań pełna wraków”.

Aby skorzystać z nowych atrakcji, będziemy musieli oczywiście przekształcić posiadaną jednostkę w łódź podwodną (podzodną?), co może opóźnić nieco dostęp do wprowadzanych treści.

Pod powierzchnią czeka między innymi Thalatte, czyli kolekcja świecących organów, niczym „ukończona do połowy sekcja zwłok, z uzębionym otworem na przedzie”. Przeciwnik ten może zassać naszą jednostkę, ale także staranować ją czy wypluć toksyczny płyn.

Inne przeciwności losu czyhające na graczy to kończące się zasoby powietrza czy ograniczony zasięg sonaru. Pewne szczegóły oferuje zwiastun z ubiegłego roku.

„Świat gry pełen jest niezwykłych postaci, fascynujących przygód i czekających na odkrycie mrocznych tajemnic” napisał Artur w recenzji Sunless Sea.

Tytuł debiutował w lutym. Produkcja czerpie inspiracje z prozy Lovecrafta, a akcja toczy się w steampunkowym świecie. Wcielamy się w kapitana małej jednostki pływającej, przemierzającego niebezpieczne wody wraz z dzielną załogą.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze