Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Morrigan nie będzie częścią drużyny w Dragon Age: Inquisition

Ale „odegra znaczącą rolę”.

Morrigan - kluczowa postać w pierwszej części Dragon Age nie będzie częścią drużyny gracza w najnowszej odsłonie serii - potwierdza BioWare.

- Gracze powinni zrozumieć, że Morrigan nie będzie członkiem drużyny, co może niektórych nieco rozczarować - mówi Mike Laidlaw, szef serii Dragon Age, w rozmowie z serwisem GameInformer. - Ale z naszego punktu widzenia ważne jest, żeby wprost o tym powiedzieć.

- Rola Morrigan to nie jest krótki, gościnny występ - dodaje David Gaider, scenarzysta. - Ma do odegrania ważną rolę.

BioWare nie chce zdradzić, czy wątek bohaterki związany jest z zakończeniem Dragon Age 1 i poczętym (lub nie - w zależności od wyboru gracza) dzieckiem. Potomek, według pradawnej przepowiedni, miał posiąść duszę jednego z bogów.

- Morrigan odegra ludzką rolę - dodaje tajemniczo Gaider. - Niektórzy myślą o niej jako o prostym sposobie na ruszenie fabuły do przodu, ale tacy gracze mogą być zaskoczeni. Z jej postacią wiąże się duży zwrot fabuły. Zrozumiecie wszystko, gdy zobaczycie, o czym mówię.

Twórcy potwierdzili, że wybory gracza z pierwszej części i związek z Morrigan będą miały wpływ na wydarzenia w Dragon Age: Inquisition, choć nie wiadomo w jakim zakresie.

Trzecia część serii ukaże się jesienią przyszłego roku, na konsole obu generacji oraz PC.

Nowy screen z Morrigan

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze