Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - potwór: Almudron

Potwór uwielbiający taplać się w błocie.
Monster Hunter Rise - potwór: Almudron Potwór uwielbiający taplać się w błocie.

Almudron spędza dużo czasu w ukryciu, czając się w błocie, po to by w odpowiednim momencie, gdy pojawi się ofiara, zadusić ją. Z jego ogona wycieka dziwny, złoty płyn, którego potwór używa do rozpuszczenia ziemi pod ofiarą, aby uwięzić ją grzęzawisku i wciągnąć pod powierzchnię. Wściekły wytwarza więcej płynu, zmieniając kolor błota na złoty.

  • Występowanie: Ruiny Świątynne, Równiny Piasku, Zatopiony Las
  • Poziom trudności: 7/10
  • Najbardziej podatna na obrażenia część ciała potwora: głowa, koniec ogona
  • Podatność potwora na żywioły i efekty: ogień (główna); lód (w mniejszym stopniu)

Jak walczyć z Almudron

  • Almudron tworzy błoto, aby utrudnić poruszanie się postaci, ale powinieneś uważać przede wszystkim na złote błoto. Bohater zacznie odnosić obrażenia z upływem czasu, gdy wejdzie w kontakt ze złotym błotem. Ten efekt przypomina truciznę.
  • Almudron lubi atakować swoim długim ogonem. Ataki ogonem poprzedzają zamaszyste ruchy, więc łatwo poznasz, kiedy nadchodzi uderzenie - zareaguj więc w odpowiednim momencie.
  • Kiedy potwór zrobi kulkę błotną i nałoży ją na ogon, by zaatakować przeciwników. To zwiększy zadawane obrażenia ogonem, ale łowcy powinni być przede wszystkim przygotowani na inny atak, kiedy bestia trzyma w ogonie błotną kulkę. Almudron w skoczy i uderzy w ciebie, zadając ogromne obrażenia obszarowe, które mogą łatwo znokautować nieprzygotowanych graczy.
  • Rozbij kulę błotną Almudrona. Potwór gromadzi błoto na końcu ogona. Skoncentruj się na tej części ciała, gdy uformuje się na niej kulkę. Zadanie wystarczających dużych obrażeń spowoduje rozbicie gigantycznej kuli błota, powalając bestię na ziemię.
  • Potwór może zanurzyć się pod wodą i wykonać serię ataków w kierunku celu.
  • Walcząc z Almudronem, ustawiaj się wokół jego tylnych łap - to dobry sposób na bezpieczne zadawanie obrażeń, ponieważ większość jego ataków pochodzi od przodu (głowy) i tyłu (ogona).

Następnie: Monster Hunter Rise - potwór: Tigrex

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - potwór: Goss Harag

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze