Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monety inspirowane Wiedźminem w sprzedaży - jedna kosztuje 14 tysięcy złotych

Projekt Mennicy Gdańskiej.

Mennica Gdańska poinformowała, że we współpracy z Andrzejem Sapkowskim przygotowuje serię monet inspirowanych Wiedźminem. Na razie do sprzedaży trafiły dwie, które związane są z opowiadaniami polskiego pisarza.

Rewers pierwszej przedstawia ilustrację nawiązującą do historii „Ostatnie życzenie” - Geralt i Yennefer starają się uratować Jaskra z mocy dżina. Miecz Białego Wilka ozdobiono złotem, a magiczną kulę czarodziejki stworzono drukarką 3D.

Cena wynosi 1399 zł, ale od lutego wzrośnie do 1600 zł. Trzeba się spieszyć, ponieważ nakład to jedynie 2 tysiące sztuk. Zakupu dokonać można na stronie internetowej Mennicy Gdańskiej - wysyłka od 20 grudnia, a więc dnia premiery serialu realizowanego dla platformy Netflix.

Rewers i awers pierwszej monety

Druga moneta bazuje na opowiadaniu „Kwestia ceny” i prezentuje scenę uczty w Cintrze, gdy do królowej Calanthe przybył Jeż, domagający się obiecanego małżeństwa z córką władczyni, Pavettą. Całość - ważącą kilogram - wykonano ze srebra, a w miejsce okna zamku wstawiono agat.

Ze względu na zastosowane materiały i wagę, cena przedmiotu jest znacznie wyższa i kształtuje się na poziomie 13999 zł, ale od 1 lutego 2020 roku wzrośnie do 16 tysięcy złotych. Nakład jest jednak mocno ograniczony i wynosi 200 sztuk. Wysyłka od 20 lutego.

Rewers i awers drugiej monety

Obie monety ozdobiono „wyjątkowo wysokim reliefem”, ukazującym „w najdrobniejszych szczegółach” detale projektów. Na awersie pierwszej umieszczono wiedźmińskie symbole oraz salę i ornamenty zamku w Cintrze, a na drugiej moment przyjazdu Geralta do Calanthe.

Źródło: Mennica Gdańska

Następnie: Red Dead Redemption 2 z techniką ray tracingu, dzięki modyfikacji Reshade

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze