Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mody do Cyberpunk 2077 mogą być zagrożeniem dla PC - ostrzega CD Projekt

AKTUALIZACJA: Opublikowano poprawkę.

  • Błąd w Cyberpunk 2077 powoduje, że mody mogą być wykorzystane do przejęcia komputera
  • CD Projekt zaleca, by nie pobierać modyfikacji

Aktualizacja (05.02): CD Projekt opublikował poprawkę (tak zwany hotfix), który eliminuje błąd, umożliwiający zdalne przejęcie kontroli nad komputerem poprzez modyfikację lub zapis rozgrywki.

Twórcy usunęli usterkę związaną z przepełnieniem buforu i zastąpiono pliki DLL bez tak zwanego ALSR-u. Do pobrania jest patch o wielkości około 14 MB.


Oryginalna wiadomość (02.02): CD Projekt ostrzega, że przygotowywane przez fanów modyfikacje do Cyberpunk 2077 mogą pozwolić hakerom na przejęcie PC gracza.

Na problem początkowo zwrócił uwagę użytkownik o pseudonimie PixelRick, o czym napisano na forum Reddit. Internauta wykrył usterkę, umożliwiającą hakerom za pomocą spreparowanego moda lub zapisu rozgrywki aktywowanie złośliwego oprogramowania, które przejmie kontrolę nad komputerem. Kłopot dotyczy też podobno PS4.

W Cyberpunk 2077 istotną rolę odgrywa walka z użyciem broni palnej

Wspomniany gracz twierdzi, że CD Projekt o błędzie wie od ponad tygodnia. Dopiero teraz jednak deweloperzy wystosowali komunikat, który przesłali naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera i opublikowali na Twitterze.

„Grupa fanów poinformowała nas o problemie z używanymi przez grę zewnętrznymi plikami DLL. Usterka może zostać użyta jako element ataku, prowadzącego do zdalnego przejęcia kontroli nad PC. Doceniamy ich [użytkowników - red.] wkład i pracujemy nad jak najszybszym wyeliminowaniem kłopotu” - pisze polska firma.

„W międzyczasie radzimy wszystkim, aby nie używali plików, które pochodzą z nieznanych źródeł. Każdy, kto planuje korzystać z modów lub niestandardowych zapisów rozgrywki dla Cyberpunk 2077, powinien zachować ostrożność dopóki nie opublikujemy wspomnianej poprawki” - dodaje.

Użytkownicy forum Reddit przekonują, że usunięcie usterki nie jest skomplikowane i ogranicza się - podobno - do zamiany kilku znaków w kodzie produkcji. Zaktualizujemy wiadomość, kiedy pojawi się odpowiedni patch.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze