Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Modern Warfare 2 skazuje graczy Xboxa na cross-play

Jest na to jednak sposób.

Użytkownicy pecetów oraz Xboxa zmuszeni są do grania w Call of Duty: Modern Warfare 2 w cross-playu. Co ciekawe, podobny problem nie występuje na konsoli PlayStation.

Opcję wyłączenia rozgrywek międzyplatformowych znajdziemy zarówno na PS4, jak i PS5. Funkcji tej nie uświadczą jednak posiadacze Xboxa, którzy skazani zostali na grę z użytkownikami myszek oraz potencjalnymi cheaterami. „Nie chcę rywalizować z graczami pecetowymi. Gdzie jest opcja wyłączenia crossplayu?” - pyta jeden z zawiedzionych graczy.

W przypadku Xboxa, gracze mogą wyłączyć cross-play na własną rękę. Aby to uczynić, należy zajrzeć w ustawienia konsoli, wejść w zakładkę „Zabezpieczenie online i rodzina”, następnie przejść do „Prywatność i zabezpieczenie online” oraz „Prywatność na konsoli Xbox”, gdzie znajdziemy ostatecznie możliwość zablokowania rywalizacji międzyplatformowej.

Warto pamiętać, że sposób ten wyłączy cross-play we wszystkich tytułach, a nie tylko w Modern Warfare 2. Jest to jednak jedyna opcja, pozwalająca uchronić się przed rywalizacją z graczami pecetowymi. Natomiast na komputerach nie ma na ten moment możliwości wyłączenia w łatwy sposób cross-playu z posiadaczami konsol.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze