Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Młodzi Galadriel i Elrond na pierwszych zdjęciach z serialu "Władca Pierścieni"

Są też krasnoludy!

Serwis Vanity Fair opublikował pierwsze zdjęcia z serialu „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”. Premiera ambitnej serii platformy Amazon odbędzie się 2 września.

Przedsięwzięcie, które ma kosztować nawet 1 miliard dolarów za pięć sezonów, jest podobno osobistą obsesją Jeffa Bezosa, szefa korporacji i jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Galadriel, jeszcze w kamaszach
Od lewej: książę Durin IV, krasnoludzka księżniczka Disa oraz elf Arondir
Młody Elrond
Tajemniczy Halbrand, nowa postać

Akcja ambitnego serialu toczy się w czasie Drugiej Ery i nie bazuje na żadnych konkretnych wydarzeniach z książek Tolkiena, lecz oparta jest o bogate fundamenty i mitologię, jakie pisarz zaoferował w „Silmarillionie”.

Opublikowane zdjęcia prezentują między innymi młodą Galadriel i Elronda, znanych z Trylogii, lecz serial zaoferuje znacznie więcej wątków, przeskakując podobno pomiędzy aż 22 „głównymi” postaciami i licznymi wątkami.

Jak opisuje Vanity Fair, zobaczymy wydarzenia w krasnoludzkich kopalniach, poznamy politykę królestwa elfów o nazwie Lindon, a także losy ludzi na wyspie Númenor. Wszystko to oczywiście z Pierścieniami w tle.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze