Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mistrzostwa League of Legends z nowym rekordem oglądalności

Liczby robią wrażenie.

Finał tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends zebrał przed ekranami rekordową liczbę widzów. Najważniejsze starcie turnieju oglądało ponad pięć milionów osób.

Oznacza to, że w porównaniu do zeszłego roku, liczba oglądających wzrosła o ponad jeden milion. Jest to tym bardziej fascynujące, jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że turniej zorganizowano w Ameryce Północnej, a więc większość gier odbywała się w niekomfortowych godzinach zarówno dla Europy, jak i Azji.

Mistrzostwa League of Legends w 2022 roku przebiły dotychczasowy rekord oglądalności, przyciągając maksymalnie 5,1 miliona widzów. Zgodnie z @EsportsCharts, to wzrost o ponad 1,1 miliona w porównaniu do 2021 roku” - ujawniają statystyki.

Co ciekawe, powyższe statystyki nie obejmują widowni z Chin. Jeśli wziąć pod uwagę popularność e-sportu oraz samego League of Legends w tym rejonie, liczba widzów wynosiła ostatecznie zdecydowanie więcej, niż „tylko” pięć milionów.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze