Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mirror's Edge Catalyst potwierdzone

W oczekiwaniu na E3.

Nowa odsłona serii Mirror's Edge otrzymała podtytuł Catalyst - potwierdziło oficjalnie Electronic Arts.

Więcej informacji poznamy na targach E3 w przyszłym tygodniu, a teraz twórcy zapewniają tylko, że „to nie jest sequel, ani Mirror's Edge 2”.

„Zdecydowaliśmy się na wizję honorującą pierwszą odsłonę” - napisano w komunikacie. Możemy więc ponownie spodziewać się swobodnego poruszania się w perspektywie pierwszej osoby, ale także „głębszego spojrzenia na historię naszej bohaterki - Faith”.

Nie zabraknie też „wielu nowych, interesujących elementów rozgrywki i funkcji dla naszych graczy” - zapewnia Sara Jansson, starsza producentka Mirror's Edge Catalyst.

„Pierwsza gra miała duży potencjał. Była unikatowa pod względem rozgrywki i stylu, miała własną duszę” - dodaje. „Ale wiedzieliśmy, że tytuł stać było na więcej. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić Mirror's Edge na nową generację.”

To obecnie wszystkie szczegóły, a publikacja oficjalnego potwierdzenia jest zapewne pokłosiem ujawnienia rejestracji tytułu i domen internetowych, co zauważyli internauci.

Obecnie musimy zadowolić się poniższą grafiką koncepcyjną.

W ostatnim raporcie finansowym EA ujawniło, że gra zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku, zapewne na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Według pierwszych doniesień tytuł miał rozgrywać się w otwartym świecie, ale nie jest jasne, czy założenia te są jeszcze aktualne.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze