Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - złote jabłko: jak stworzyć

Jak samodzielnie wytworzyć złote jabłko.

Złote jabłka to specjalne przedmioty w Minecraft, które po zjedzeniu nakładają na postać potężne efekty. Z tej strony dowiesz się jak wytworzyć te owoce i do czego możesz je wykorzystać.

By stworzyć złote jabłko potrzebujesz dwóch materiałów:

  • Jabłka - zbierzesz je z drzew dębu. Każdy liść po zniszczeniu lub zgniciu ma 0,5% szansy na upuszczenie tego owocu;
  • Złota - dokładnie 8 sztabek. Te najprościej znaleźć w kopalniach jako rudę złota, którą następnie możesz przetopić jak żelazo.

Potem wejdź w interakcję z dowolnym stołem rzemieślniczym i w pasku wyszukiwania wpisz frazę jabłko. Kliknij na złote jabłko (1), by przenieść przepis do okna tworzenia i wytwórz produkt (2).

Samo złote jabłko ma kilka zastosowań:

  • Jako jedzenie. Możesz je zjeść, dzięki czemu zregenerujesz 4 punkty głodu, zapewnisz postaci regenerację zdrowia na 5 sekund (przywróci 4 serca), a także absorpcje obrażeń. Ta ostatnia sprawi, że zyskasz dodatkowe, żółte serca (3), które zużywane są przed normalnym zdrowiem. Pełnią po prostu funkcję „tarczy”;
  • Do odczarowania osadnika zombie. Wraz z miksturą osłabienia, złote jabłko pozwoli ci zmienić osadnika zombie w normalnego osadnika;
  • Zwiększenie szansy na oswojenie konia. Dzięki złotemu jabłku możesz o 10% zwiększyć szansę na oswojenie konia, a w przypadku młodych zwierząt przyspieszyć proces ich dojrzewania.

Następnie: Minecraft - mikstura słąbości: jak stworzyć

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - farma drzew: jak zrobić