Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - żelazo: wydobycie, gdzie znaleźć

Jak znaleźć żelazo, wydobyć je i co z nim zrobić.

Drewniane i kamienne narzędzia pozwolą ci wykonywać proste zadania w Minecraft, jednak szybko okażą się dość ograniczone. Z pomocą przychodzą przedmioty wytworzone z żelaza, które jednak musisz wpierw znaleźć. Z tej strony dowiesz się gdzie je wykopać i jak przetworzyć, by móc tworzyć z niego elementy ekwipunku.

Żelazo najprościej zdobyć w kopalniach i wszelkich wnękach w skałach (1), które idą w głąb terenu. Złoża żelaza (2) rozpoznasz po specjalnej brązowej teksturze na kamieniach. Do wykopania tego złoża potrzebujesz przynajmniej kamiennego kilofa - drewniany rozbije złoże, ale nie zdobędziesz rudy.

Z każdego złoża żelaza wypadnie jedna sztuka rudy żelaza (3). Po zebraniu jej musisz przetopić ją w dowolnym piecu (4) - sama ruda jest dla ciebie bezużyteczna. Jeśli jeszcze nie przetwarzałeś w ten sposób materiałów, zajrzyj na stronę piec: przetapianie rudy, pieczenie mięsa gdzie opisujemy cały proces.

W ten sposób stworzysz sztabki żelaza, które możesz wykorzystać do tworzenia żelaznych narzędzi, broni, pancerza i całej masy innych przedmiotów - jak wiadra. Jest to jeden z cenniejszych materiałów w grze, zawsze więc wydobywaj żelazo gdy na nie natrafisz.

Następnie: Minecraft - miedź: jak zdobyć, lokalizacja

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - węgiel: jak zdobyć

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze