Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - żelazne drzwi: automatyczne otwieranie

Drzwi automatyczne otwierane przyciskiem z wykorzystaniem czerwonego kamienia.

Drzwi żelazne w Minecraft, w przeciwieństwie do drewnianych, można otworzyć wyłącznie za pomocą przycisku, dźwigni lub płyty naciskowej. Ten sposób zadziała jedynie, gdy wstawimy przedmioty przed drzwiami lub na blokach, które bezpośrednio sąsiadują z drzwiami. Aby pokonać te ograniczenia, stworzymy mechanizm otwierania przy pomocy energii czerwonego kamienia.

W tym przypadku użyjemy przycisku (1), który aktywuje obwód czerwonego kamienia (2). Energia przekazywana przez obwód otworzy drzwi (3). Przycisk sprawi, że drzwi otworzą się tylko na moment. Przycisk umieszczamy na bloku, który znajduje się po przekątnej od drzwi.

Serce mechanizmu znajduje się pod ziemią. Pod blokiem z przyciskiem umieszczamy czerwony kamień - to wystarczy, aby energia dotarła do obwodu. Następnie umieszczamy dalej kamień, kierując się w stronę przekaźnika (4). Ze względu na to, że nie możemy swobodnie zabudowywać czerwonego kamienia, fragment obwodu jest zakopany głębiej.

W wybranych miejscach ustawimy półbloki (5), które zakryją mechanizm i pozwolą zarazem na jego działanie.

Pozostałe fragmentu mechanizmu ukryjmy przez wstawienie pełnych bloków. Po drugiej stronie drzwi możemy umieścić przycisk lub dźwignię już bez użycia czerwonego kamienia.

Następnie: Minecraft - alchemia, podstawy

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - czerwony kamień (redstone), podstawy

O autorze
Komentarze