Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft zdominował YouTube'a również w 2020 roku

Ujawniono statystyki na temat filmów o grach.

  • Minecraft jest najchętniej oglądaną grą na YouTubie w 2020 roku
  • Materiały o grze wyświetlono ponad 200 miliardów razy

Serwis YouTube opublikował podsumowanie 2020 roku w kontekście materiałów związanych z grami. Z ujawnionych danych wynika, że najchętniej oglądaną produkcją był Minecraft.

W minionych 12 miesiącach nagrania związane ze słynnym tytułem wyświetlono łącznie 201 miliardów razy. To dwukrotny wzrost względem poprzedniego roku, gdy gra również zdominowała słynną platformę z filmikami, ale z wynikiem 100 miliardów wyświetleń.

Na drugim miejscu uplasowało się Roblox, czyli darmowa gra umożliwiająca tworzenie własnych map i innych treści - wideo poświęcone projektowi wyświetlono 75 mld razy. Trzecią lokatę zajęło Garena Free Fire, mobilne battle royale, którego nagrania osiągnęły rezultat 72 mld odsłon.

Na dwóch kolejnych pozycjach znalazły się GTA 5 i Fortnite - filmy z obu wymienionych tytułów oglądano odpowiednio 70 mld i 67 mld razy. To nie wszystko, ponieważ zaprezentowano listę pięciu najchętniej oglądanych gier na żywo:

  1. Minecraft
  2. Garena Free Fire
  3. Fortnite
  4. GTA 5
  5. PUBG Mobile

Ogłoszono też, że najpopularniejszym youtuberem w minionych 12 miesiącach był FGTeeV, choć nie podano liczby wyświetleń, które osiągnęły opublikowane przez niego filmy. W sumie zaś wszystkie materiały poświęcone grom śledzono na YouTubie przez ponad 100 mld godzin.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze