Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft z datą premiery na PS Vita

Trwają prace nad konwersją najnowszego patcha z wersji PC.

Minecraft: PlayStation Vita Edition zadebiutuje na konsoli przenośnej Sony w przyszłą środę, 15 października - ogłosiło 4J Studios.

Data dotyczy wyłącznie Europy. Fani ze Stanów Zjednoczonych muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Premierę planowano pierwotnie na sierpień tego roku, ale twórcy potrzebowali więcej czasu na wyeliminowanie błędów.

Edycja na PlayStation Vita dostępna będzie w systemie Cross-Buy, więc posiadacze wydania PS3 pobiorą grę bez dodatkowych opłat. Wersja PlayStation 4 nie jest jednak objęta programem i za aktualizację trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Wszystkie konsolowe wydania Minecrafta są już gotowe, a następnym zadaniem dla 4J Studios będzie ich aktualizacja do wersji 1.6, dostępnej już na PC.

„Pracujemy teraz nad aktualizacją wszystkich wersji konsolowych, by przenieść je na odpowiednik wersji Java 1.6.4” - napisano na Twitterze. „Może to zająć trochę czasu!”

Patch 1.6 wprowadził szereg nowości do popularnej produkcji, takich jak konie i osły, różne rodzaje gliny, nietoperze, wrogów typu Wither czy zbroje dla wierzchowców.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze