Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft: Xbox One Edition bez transferu zapisanych stanów gry z X360

„To nowy produkt.”

Microsoft poinformował, że nie przewiduje możliwości przeniesienia zapisanych stanów gry z Minecrafta w wersji X360 do edycji Xbox One.

Gdzie diamentów sześć, tam nie ma co jeść. Czy jakoś tak.

Informację podał Phil Spencer, tłumacząc, że w przypadku zapowiedzianego w poniedziałek Minecraft: Xbox One Edition mamy do czynienia z „nowym produktem.”

„Nie, to nowy produkt na Xbox One” - stwierdził w wywiadzie z Official Xbox Magazine. „Przygotowujemy sporo znaczących usprawnień na nowej platformie. Większe światy, co nie przekłada się na możliwości Xboksa 360.”

Twórcy edycji na konsolę obecnej generacji, 4J Studios kilka dni temu przyznało na Twitterze, że „rozmawia” z Microsoftem na temat problemu z zapisanymi stanami gry. Wszystko wskazuje na to, że nie udało się wypracować porozumienia.

4J Studios dodało także, że zamierza dalej wspierać wydanie na Xboksa 360, nawet po premierze wersji Xbox One.

Podczas poniedziałkowej konferencji Microsoft ogłosił, że popularna gra niezależna otrzyma większe światy i rozbudowany tryb sieciowy.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze