Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - węgiel: jak zdobyć

Gdzie znaleźć węgiel i jak go wydobyć.

Węgiel jest jednym z pierwszych minerałów, które możesz wydobyć w Minecraft i jest szalenie przydatny na początku - bez niego nie stworzysz chociażby prostej pochodni. Skąd go wziąć i jak wydobyć - na te pytania odpowiadamy na niniejszej stronie.

Najprostszym sposobem by znaleźć ten minerał jest odszukać wysokie góry, na których widać kamienie (1). Po zbliżeniu się do nich odkryjesz, że w niektórych miejscach nie ma kamieni, tylko węgiel (2) właśnie. Rozpoznasz go po czarnych kropkach na powierzchni.

Alternatywą są wszelkie kopalnie (3) i tunele wydrążone w skałach. Bez problemu znajdziesz tam węgiel, jednak musisz liczyć się z tym, że czekają cię dłuższe poszukiwania - i że możesz natrafić na wrogo nastawione stwory.

Do jego wydobycia potrzebujesz dowolnego kilofa. Sprawdzi się nawet najprostszy, drewniany model. Z wykopanego złoża zawsze zdobędziesz jedną sztukę węgla i do dwóch punktów doświadczenia.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zdobyć normalnego węgla - lub jeśli grasz w biomie, w którym nie ma gór i trudno go zlokalizować - możesz stworzyć węgiel drzewny, który jest jego idealnym substytutem. Proces ten opisujemy na stronie węgiel drzewny: jak stworzyć.

Następnie: Minecraft - żelazo: wydobycie, gdzie znaleźć

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - drewno: jak zdobyć

More Poradniki

Najnowsze artykuły