Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft: Story Mode - pierwszy trailer i szczegóły

Jesse ratuje świat.

W związku z rozpoczynającą się w Londynie imprezą MineCon, opublikowano pierwsze szczegóły na temat epizodycznej gry przygodowej Minecraft: Story Mode, powstającej w studiu Telltale Games na licencji popularnej produkcji od Mojang.

Świnka to prawie jak piesek

Głównym bohaterem tytułu będzie Jesse, który razem z grupą przyjaciół musi odszukać Zakon Kamienia, czyli drużynę potężnych śmiałków - tylko oni mogą uratować świat przed apokalipsą.

W główną postać wcieli się komik Patton Oswalt, a głosów użyczą także inni aktorzy: Brian Posehn, Ashley Johnson (Ellie w The Last of Us), Martha Plimpton czy Corey Feldman.

„Współpracowaliśmy blisko z Mojang, by upewnić się, że opowiadana historia pasuje naturalnie do znanego i lubianego świata Minecrafta” - komentuje Kevin Bruner, dyrektor generalny Telltale Games.

Menedżer zapowiada, że zgodnie z założeniami innych projektów swojego studia, podejmiemy wybory wpływające na rozgrywkę. Odwiedzimy między innymi światy Nether, Farlands i The End.

„Przygotowali historię, która jest zgodna z logiką Minecrafta, ale nadal pozostaje oryginalna” - dodaje Owen Hill z Mojang. „Całość jest też całkiem zabawna, a świnka jest słodka.”

Nie podano daty premiery pierwszego odcinka. Platformy docelowe to PC, Mac, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One, iOS i Android.

Poniżej pierwszy zwiastun produkcji:

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Minecraft: Story Mode

Android, iOS, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, PC, Mac, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze