Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft sprzedał się na PC w nakładzie 10 mln egzemplarzy

W następnej poprawce zobaczymy konie?

Jens Bergensten, główny projektant zajmujący się w firmie Mojang rozwojem Minecrafta, poinformował na Twitterze, że sprzedano już ponad 10 mln kopii gry na PC, Maca i Linuksa.

Rzeczywiście, bardzo subtelna wskazówka

Producent opublikował także „subtelną” wskazówkę na temat zawartości następnej poprawki. Wszystko wskazuje na to, że w Minecrafcie pojawią się konie.

Jak wynika z oficjalnych statystyk na stronie producenta, obecnie sprzedano dokładnie 10004048 kopii, co wraz z wersjami na konsolę Xbox 360 i urządzenia mobilne daje łącznie ponad 24 mln egzemplarzy w rękach graczy.

Inny pracownik Mojang, Marc Watson stwierdził, że Minecraft stał się właśnie siódmą najpopularniejszą grą w historii komputerów PC.

Spektakularny sukces osiągnięto w cztery lata. Pierwsza wersja gry ukazała się w maju 2009 roku, a na pełną wersję trzeba było poczekać do 2011 roku. Studio Mojang wciąż aktywnie wspiera i rozbudowuje produkcję.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze