Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - podpalona postać: jak ugasić

Co zrobić, gdy postać zacznie się palić.

Podpalenie jest jednym z efektów, który może zostać nałożony na twoją postać w Minecraft. Z tej strony dowiesz się jak sprawnie radzić sobie z ogniem zadającym obrażenia i szybko ugasić swoją postać.

Najłatwiej podpalić się wchodząc w ogień (1) - czy to powstały w wyniku kontaktu z lawą, podczas burzy czy od ataków twoich lub wrogów. Wtedy też na ekranie pojawią się płomienie (2), które sygnalizują, że twoja postać płonie. Twoja postać będzie tracić pół serca zdrowia na sekundę na czas trwania podpalenia.

Efekt ten samoistnie mija po kilku sekundach braku kontaktu ze źródłem ognia, jednak możesz go przyspieszyć wbiegając do dowolnego zbiornika wodnego. Alternatywnie możesz też wykorzystać wiadro z wodą (3) - wyrzuć wodę pod swoje nogi, by natychmiast ugasić swoją postać (a następnie zbierz wodę na nowo do wiadra, by móc ją wykorzystać).

Twoja postać może także podpalić się w kontakcie z lawą. Jest to o tyle niebezpieczne, że sama lawa także zabiera sporo punktów zdrowia, a następnie podpala postać, co może doprowadzić do niemal błyskawicznego zgonu. Na takie wypadki warto zabierać ze sobą 1-2 wiadra z wodą - by móc ugasić siebie i usunąć lawę.

Następnie: Minecraft - ekwipunek: jak zarządzać

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - sprint: jak szybko biegać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze