Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - naprawa przedmiotów

Jak naprawiać broń i narzędzia.

Używanie narzędzi czy uzbrojenia w Minecraft powoduje ich powolne niszczenie. Na ikonach używanych przedmiotów zobaczymy pasek, który symbolizuje aktualną kondycję rzeczy. Zielony kolor paska (1) świadczy o dobrym stanie przedmiotu. Jeżeli widzimy czerwony pasek (2), możemy być pewni, że rzecz wkrótce się zniszczy.

Warto wykonywać na zapas kilka sztuk przedmiotów użytkowych lub dokonywać ich napraw w międzyczasie. W tym celu potrzebujemy ekwipunku lub stołu rzemieślniczego i co najmniej dwóch sztuk danego przedmiotu, wykonanych z tego samego surowca.

W widoku tworzenia należy umieścić dwa przedmioty w slotach Konstruowania (3). W ten sposób zobaczymy rezultat operacji, czyli jeden przedmiot o lepszej wytrzymałości. Aby dokonać naprawy, wystarczy kliknąć na produkt finalny i przenieść go do ekwipunku. Warto mieć na uwadze, że w tym procesie tracimy zaklęcia nałożone na przedmioty.

Kowadło umożliwia zachowanie zaklęć, ale istnieje szansa, że przedmioty i kowadło bezpowrotnie zniszczymy. Naprawę wykonamy także przy pomocy kamienia szlifierskiego, które usunie również zaklęcia.

Następnie: Minecraft - jak zrobić barwnik

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - stół rzemieślniczy, jak używać

O autorze
Komentarze