Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - motyka: uprawa

Jak stworzyć motykę, dostępne rodzaje i różnice między nimi.

Motyka to narzędzie w Minecraft, bez którego uprawa rośłin w grze jest niemożliwa. Z tej strony dowiesz się więc jak stworzyć najbardziej podstawowy model, a także czym różnią się lepsze jakościowo wersje.


Na tej stronie:


Motyka - jak stworzyć

Jak ze wszystkimi narzędziami, do wytworzenia podstawowej, drewnianej motyki potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Drewna - pozyskasz je niszcząc dowolne drzewa w twojej okolicy, nawet przy użyciu gołej ręki. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji tego robić, zajrzyj na stronę drewno: jak zdobyć by poznać ten proces;
  • Stołu rzemieślniczego. Do wytworzenia drewnianej - a także każdej innej - motyki potrzebujesz stół rzemieślniczy.

Gdy już je zdobędziesz, wejdź w interakcję z ustawionym w dowolnym miejscu stołem rzemieślniczym (1) za pomocą prawego przycisku myszy (LT i L2 w przypadku konsol).

W nowym oknie umieść zdobyte wcześniej z drzew pnie (2) w strefie wytwarzania. Dzięki temu będziesz w stanie stworzyć z nich deski (3) - w naszym przypadku dębowe deski. Kliknij na ikonce desek dwa razy, by wytworzyć 8 sztuk.

Umieść deski w ekwipunku, a następnie kliknij na pole wyszukiwania i wpisz tam patyk (4). Kliknij na jedyną opcję (5), która się wyświetli, by nanieść recepturę do okna wytwarzania. Kliknij potem raz na gotowy produkt (6), by wytworzyć 4 patyki.

Umieść je w ekwipunku i ponownie wykorzystaj pasek wyszukiwania. Tym razem wpisz tam motyka. Z dostępnych opcji wybierz drewnianą motykę (7), a następnie kliknij na produkt (8), by ją stworzyć. Umieść ją na pasku skrótów, by móc z niej korzystać.


Rodzaje motyk i różnice między nimi

Motyka przyda się głównie do użyźniania gleby, byś mógł na niej coś wysiać. Jest też użyteczna przy zbieraniu kilku rzeczy - jak liście drzewa, które ścina szybciej, niż pozostałe narzędzia. Wraz z postępami w rozgrywce możesz stworzyć lepsze wersje tego narzędzia, z następujących materiałów:

  • Kamienna - 2 sztuki bruku i 2 patyki
  • Żelazna - 2 sztabki żelaza i 2 patyki
  • Diamentowa - 2 diamenty i 2 patyki
  • Nethrytowa - 2 sztabki netherytu i 2 patyki
  • Złota - 2 sztabki złota i 2 patyki

W przeciwieństwie do innych narzędzi, lepsze motyki zyskują wyłącznie na wytrzymałości - nie przyspiesza się praca przy ich wykorzystaniu. Z tego powodu nie warto tworzyć nic powyżej kamiennej motyki - będzie to po prostu marnotrawienie surowców. Wyjątkiem jest sytuacja, w której posiadasz naprawdę spore nadwyżki materiałów.

Następnie: Minecraft - kilof: wykopywanie skał i metali

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - łopata: wykopywanie piasku i ziemi

More Poradniki

Najnowsze artykuły