Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - mikstura słabości: jak stworzyć

Mikstura wykorzystywana do odczarowywania osadników.

Mikstura słabości to jeden z przedmiotów w Minecraft, który możesz wytworzyć w ramach alchemii. Dzięki niemu będziesz w stanie, między innymi, odczarowywać osadników zombie, by zmienić ich w regularnych osadników. Z tej strony dowiesz się jak stworzyć ten przedmiot.

W pierwszej kolejności musisz stworzyć statyw alchemiczny, a także pozyskać płomienny proszek, którym go zasilisz i butelkę z wodą, do której umieścisz miksturę. Cały proces - a także wyjaśnienie podstawowych mechanik związanych z alchemią - opisujemy na stronie alchemia: podstawy.

Teraz potrzebujesz zdobyć sfermentowane oko pająka. Stworzysz je mieszając trzy składniki:

  • Oko pająka. Przedmiot ten wypada z pająków (1), które spotkasz w nocy w świecie gry, lub ukryte pod drzewami w trakcie dnia;
  • Cukier - składnik ten pozyskasz z trzciny cukrowej. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji jej uprawiać, sprawdź naszą stronę jak uprawiać pszenicę i trzcinę cukrową gdzie przedstawiamy cały proces;
  • Borowik - brązowe grzyby znajdziesz w jaskiniach i zaciemnionych miejscach. Jest to dość powszechny przedmiot, więc najpewniej masz go już w zapasie.

Otwórz teraz okno tworzenia - we własnym ekwipunku bądź wchodząc w interakcję ze stołem rzemieślniczym, w polu wyszukiwania wpisz słowo sfermentowane i kliknij na wynik (2). Następnie wytwórz przedmiot klikając na gotowym produkcie (3).

Wejdź teraz w interakcję ze wcześniej przygotowanym statywem alchemicznym. W gnieździe po lewej stronie (4) umieść płomienny proszek, w tym na górze (5) sfermentowane oko pająka, a w jednym z trzech na dole (6) butelkę z wodą.

Teraz poczekaj, aż wytworzona zostanie mikstura słabości. By z niej skorzystać, umieść ją po prostu na pasku skrótów, a następnie wciśnij klawisz interakcji, by nią rzucić. Trafiony cel zostanie osłabiony i będzie zadawał mniejsze obrażenia.

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - złote jabłko: jak stworzyć

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze