Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - jak farbować wełnę i inne przedmioty

Nauka barwienia itemów.

Część przedmiotów w Minecraft można poddać farbowaniu. W ten sposób zyskamy kolorowe szkło, łóżka czy dywany. Do farbowania potrzebujemy barwników, które szybko pozyskamy i w łatwy sposób przetworzymy w ekwipunku.

Na ogół do farbowania potrzebny jest stół rzemieślniczy, ale wełnę zabarwimy jeszcze w widoku ekwipunku. W polach Konstruowania musi znaleźć się rzecz, którą chcemy farbować (1) oraz odpowiednia ilość barwnika (2). Warto zajrzeć do wykazu wytwarzalnych przedmiotów, gdzie szybko wybierzemy właściwą pozycję, przykładowo żółtą wełnę (3).

W tym przypadku surowiec, czyli białą wełnę, pozyskamy z owiec. Zwierzęta zabijemy (mniej korzystne) lub ostrzyżemy przy pomocy nożyc (bardziej korzystne). Aby dokonać farbowania umieśćmy składniki w slotach Konstruowania, a następnie przenieśmy gotową żółtą wełnę (4) do ekwipunku.

Drugi sposób na farbowanie wełny to bezpośrednie użycie barwnika na owcy. Wystarczy, że przyporządkujemy dowolny barwnik do paska szybkiego dostępu, a następnie go aktywujemy. Teraz należy podejść do wybranego zwierzęcia i wcisnąć PPM, aby jego wełna zmieniła kolor.

Następnie: Minecraft - jak zrobić książkę

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić barwnik

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły