Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - drzwi, drabina, skrzynia: jak zrobić

Wytwarzanie wyposażenia domu w grze.

Drzwi umożliwiają sprawne wejście do naszego domu. Do wykonania drzwi drewnianych (dębowych, brzozowych i nie tylko) potrzebujemy sześciu desek wybranego gatunku drewna. Osobną kategorią drzwi są drzwi żelazne, które wytworzymy z sześciu sztabek żelaza. Każdy typ drzwi wykonamy na stole rzemieślniczym.

Żelazne drzwi, w przeciwieństwie do drzwi drewnianych, wymagają mechanizmu otwierającego. Może to być dźwignia, przycisk lub płyta naciskowa, które ustawiamy najbliżej drzwi, jak się da. Otwieranie na odległość drzwi żelaznych wymaga skorzystania z czerwonego kamienia. Drzwi żelaznych nie otworzą osadnicy, o ile nie skorzystamy z płyt naciskowych. Gotowe drzwi (1) montujemy w otworze drzwiowym, na solidnym bloku.

Dzięki drabinie (2) wespniemy się na wieżę obserwatora lub zejdziemy do naszej kopalni. Do wytworzenia trzech drabin wielkości jednego bloku potrzebujemy siedmiu patyków. Przedmioty przygotujemy na stole rzemieślniczym.

Kolejne segmenty drabin umieszczamy na ścianie. Aby skorzystać z drabiny, wystarczy podejść do niej i przytrzymać klawisz W, aby zacząć wspinaczkę. Puszczamy klawisz W, jeśli chcemy zejść z drabiny. Jeżeli chcemy zejść poziom niżej, podejdźmy do drabiny i poczekajmy, aż bohater zacznie samodzielnie schodzić po drabinie.

Skrzynia służy do przechowywania przedmiotów w domu. Wykonamy ją z drewna na stole rzemieślniczym. Potrzebujemy do tego ośmiu desek. Gotowy przedmiot umieszczamy w przestrzeni i otwieramy przyciskiem PPM. Do wnętrza skrzyni przeniesiemy rzeczy z ekwipunku. Stawiając dwie skrzynie obok siebie stworzymy jedną dużą, o większej pojemności.

Następnie: Minecraft - jak zrobić doniczkę, wiadro i bramkę (furtkę)

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - obraz i lampa, jak zrobić

O autorze
Komentarze