Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - czerwony kamień (redstone), podstawy

Tworzenie mechanizmów przy użyciu czerwonego kamienia.

Czerwony kamień przewodzi energię w Minecraft. Z jego pomocą stworzymy drzwi otwierane na odległość płytą naciskową lub pułapkę na agresywne moby. Czerwony kamień zdobędziemy niszcząc rudę czerwonego kamienia (1) co najmniej żelaznym kilofem.

Aby stworzyć prosty obwód, należy ułożyć ciąg czerwonego kamienia w wybranym miejscu. Pozbawiony energii kamień (2) ma kolor ciemnoczerwony. Stałym źródłem energii jest pochodnia z czerwonego kamienia. Innym źródłem energii są przyciski (tymczasowa energia) oraz dźwignie (3) (w zależności od ustawienia).

Pochodnię z czerwonego kamienia wyłączymy za pomocą dźwigni lub przycisku. Pochodnia musi być połączona z blokiem, do którego jest przymocowana dźwignia (4), w przeciwnym razie mechanizm nie zadziała. Jeśli wybierzemy przycisk zamiast dźwigni, wyłączymy pochodnię tylko na chwilę.

Kolejnym elementem obwodu może być przekaźnik (5). Przekaźnik sprawi, że do sąsiedniego obwodu dotrze energia z pewnym opóźnieniem. Możemy regulować szybkość rozchodzenia się energii, kierując wzrok na dźwignię przekaźnika (6) i wciskając PPM.

Przekaźnik należy umieścić w taki sposób, aby dwa obwody czerwonego kamienia łączyły się z nim w płaszczyźnie, w której poruszają się dźwignie przekaźnika. W przeciwnym razie mechanizm nie zadziała. Przekaźnik jest zasilany tylko przez jeden obwód.

Wraz z długością obwodu, słabnie energia w nim drzemiąca. Warto co jakiś czas w obwodzie umieszczać przekaźniki, aby wzmocnić sygnał. Czerwony kamień traci przewodnictwo, jeśli zablokujemy go solidnym blokiem. Bezpośrednio nad czerwonym kamień nie ustawimy także półbloku - jeśli zależy nam na ukryciu obwodu, musimy go tworzyć głębiej w ziemi.

Następnie: Minecraft - żelazne drzwi: otwieranie z użyciem czerwonego kamienia

Spis treści: Minecraft - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Minecraft - jak zrobić doniczkę, wiadro i bramkę (furtkę)

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły