Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft - 12 milionów egzemplarzy sprzedanych na PC

Prawie trzy razy więcej na wszystkich platformach.

Minecraft w wersji na PC - z systemami Windows, Linux i OS X - sprzedał się już w 12 milionach egzemplarzy. O wynikach poinformował twórca gry, Marcus „Notch” Persson na swoim profilu na Twitterze.

Produkcja studia Mojang zadebiutowała na komputerach w 2011 roku. Później trafiła też na smartfony i tablety, a także na Xboksa 360. Dziennikarze IGN dowiedzieli się, że łączna sprzedaż po zsumowaniu wyników ze wszystkich platform wynosi już 33 miliony sztuk.

Od czerwca wiadomo już, że Minecraft ukaże się również na Xbox One. Na targach Gamescom, które odbyły się pod koniec sierpnia, Sony poinformowało, że tytuł pojawi się też na PlayStation 4, PlayStation 3 i przenośnej konsoli PS Vita.

Głównym elementem tej niezależnej produkcji z otwartym światem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Minecraft umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze