Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Milion usuniętych botów w Lost Ark odciążyło serwery gry

Zmniejszyły się kolejki.

Zautomatyzowane boty, które psują rozgrywkę innym graczom, to jeden z największych problemów Lost Ark. Twórcy darmowej produkcji podjęli jednak walkę ze zjawiskiem i usunęli ponad milion podobnych kont.

W wystosowanym oświadczeniu deweloperzy wyjaśnili, że opracowali specjalne narzędzia, które umożliwiły zidentyfikowanie, a następnie zablokowanie profili podszywających się pod prawdziwych użytkowników.

Działania twórców najwyraźniej odciążyły serwery Lost Ark. Gracze donoszą bowiem, że skróciły się kolejki - jeden z internautów przekonuje, że na pewnym europejskim serwerze liczba oczekujących spadła z 8 tysięcy do 950.

Istnieje możliwość, że w ramach ogromnej fali banów niewielką liczbę graczy wzięto za boty” - ostrzegają jednak deweloperzy. „ Podjęliśmy starania, aby zapobiec podobnej sytuacji, ale mogą wystąpić skrajne przypadki”. Osoby niesłusznie ukarane powinny odwołać się do decyzji autorów.

Twórcy podkreślają jednocześnie, że to dopiero pierwszy krok w usuwaniu elementów, uprzykrzających zabawę - w planach dalsze blokady botów i oszustów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze