Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mikropłatności oszczędzające czas usunięte z Ghost Recon Breakpoint. Ubisoft przeprasza

Zostały włączone przedwcześnie.

Ghost Recon Breakpoint debiutuje dzisiaj, ale nabywcy edycji specjalnych uzyskali dostęp do gry kilka dni temu. Osoby, które zapoznały się z produkcją, ujawniły, że strzelanka oferuje kontrowersyjne mikropłatności.

Gracze informują - między innymi na forum Reddit - że za prawdziwe pieniądze można było kupić nie tylko przedmioty kosmetyczne, ale i pakiety oszczędzające czas. Sprzedawano na przykład zestawy punktów umiejętności, surowców i ulepszeń broni.

Ghost Recon Breakpoint stawia na kooperację

Mikropłatności nie są nowe dla gier Ubisoftu, ale spotkały się z krytyką fanów ze względu na bezpośredni wpływ na rozgrywkę. Twórcy postanowili usunąć transakcje cyfrowe, choć nie wykluczyli, że powrócą w przyszłości.

„Zdajemy sobie sprawę, że niektóre przedmioty oszczędzające czas (…) przez kilka godzin były dostępne do kupienia w naszym sklepie, ale tak nie miało być i to efekt błędu” - tłumaczy przedstawiciel wydawcy na oficjalnym forum firmy.

Głównym antagonistą jest zbuntowany Duch

„Paczki miały być opcjonalnym sposobem dla graczy, którzy rozpoczną zabawę w późniejszym terminie, na dogonienie grających dłużej i cieszenie się trybem kooperacji i wyzwaniami. Zestawy wycofano ze sprzedaży” - wyjaśniono.

Podkreślono jednocześnie, że Ghost Recon Breakpoint projektowano w taki sposób, by produkcja nie dawała przewagi osobom wydającym prawdziwe pieniądze. Zaznaczono, że wszystkie zdolności i surowce zainteresowani mogą zdobyć w trakcie standardowej rozgrywki.

Zobacz: Ghost Recon Breakpoint - Poradnik, Solucja

„Paczki oszczędzające czas nie miały zapewniać dodatkowych korzyści. Ponadto nastawiony na rywalizację tryb Ghost War odpowiednio zbalansowano, by bez względu na doświadczenie gracza nikt nie miał znaczącej przewagi” - dodano.

Ghost Recon Breakpoint dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: PC Gamer, Ubisoft

Następnie: The Last of Us 2 z rozbudowanym systemem ulepszeń - pozwoli spersonalizować rozgrywkę

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze