Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Might & Magic Heroes 7 - Kampania: Nowa opowieść, Mapa: Ślepe narzędzie losu

Próbujemy zabezpieczyć trakt do Hammerfall.

Bohaterem drugiej mapy tej kampanii także jest Tomas. Dodatkowo oddano graczowi pod kontrolę Ymoril, która wcześniej przybyła szlachcicowi z Klanu Wilka na pomoc. Jej specjalną umiejętnością jest zwiększanie przychodu Arbitrów w mieście, którym zarządza.

Gracz od początku posiada miasto, jednak droga do niego jest zablokowana przez wuja Tomasa, dopóki ten nie wykona dla niego zadania Priorytety. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś w między czasie je trochę rozbudował.

Na mapie znajduje się kilka zadań pobocznych. Standardowo ich opis znajduje się na dole strony, zaraz pod opisem zadań głównych.

Zadanie główne: Priorytety

Cel: Opanuj kopalnie wokół Promiennych Wrót

Wuj Tomasa wysłał go z misją zdobycia trzech okolicznych kopalń.

Zadanie to nie stanowi żadnego wyzwania, szczególnie że posiadasz już rozwiniętego bohatera. Po przejęciu ostatniej kopalni aktywny bohater otrzyma 2 punkty Mocy i Rękawicę Strażnika.

Zadanie główne: Lady Czerwona Tarcza

Cel: Mianuj Ymoril gubernatorką Promiennych Wrót

Jak mogłeś wyżej przeczytać, umiejętność specjalna Ymoril sprawia, że w mieście którym ona zarządza jest zwiększony cotygodniowy przychód Arbitrów. Wyślij bohaterkę do miasta, a następnie przeciągnij jej ikonę w lewy górny róg ekranu miasta.

Gdy Ymoril zostanie zarządcą Promiennych Wrót, zadanie zostanie wykonane. Bohaterka otrzyma 2 punkty Przywództwa oraz 5 000 PD.

Zadanie główne: Do Hammerfall

Cel: Zdobądź i odbuduj dwa forty wokół Płomiennych Wrót

Przy terytorium Płomiennych wrót znajdują się dwa forty, Gwiazda Północna i Gwiazda Południowa. Zdobądź je, a następnie odbuduj (po 10 sztuk Drewna i Rudy, 1 000 Złota), aby wykonać to zadanie.

Fort Nekropolii po odbudowaniu przez Tomasa staje się fortem Przystani

Cel: Weź wszystkie wojska od Ymoril

Po wykonaniu poprzedniego celu obydwaj bohaterowie zostaną przeniesieni na ścieżkę prowadzącą do Hammerfall. Wejdź Tomasem w interakcję z Ymoril i przeciągnij wszystkie jej oddziały do członka Klanu Wilka.

Cel: Zbadaj pustkowia

Podążaj traktem w stronę Hammerfall. Po przejściu przez góry skręć na wschód i porozmawiaj z przebywającymi tam czarodziejami. Są oni nastawieni bardzo pokojowo i nawet zaproponują Tomasowi swoją pomoc.

Chociaż na trakcie czai się wielkie zagrożenie, nie są nim Czarodzieje

Podążaj dalej na południe. Gdy w zasięgu wzroku Tomasa pojawi się zejście do podziemi, wyjdzie z nich oddział żywiołaków, a cel ten zostanie ukończony.

Cel: Przejdź misję Zamęt wśród żywiołów

Aby ukończyć ten cel musisz wykonać zadanie Zamęt wśród żywiołów. Jego opis znajduje się poniżej.

Cel: Walcz z demonami, aby uciec z pułapki

Ponieważ Gloria zablokowała ścieżkę, którą Tomas przyszedł, musisz poszukać innej drogi. Udaj się na północ. Po drodze napotkasz oddział demonów.

Po jego pokonaniu, zadanie zostanie wykonane, a Tomas otrzyma po jednym punkcie Mocy i Przeznaczenia. Rozpocznie się jeszcze jedna bitwa. Tym razem jako czarodziej Masfar będziesz miał szansę pokonać armię demonów pod wodzą Glorii. Gdy zwyciężysz, gra mapa zostanie ukończona.

Zadanie główne: Zamęt wśród żywiołów

Cel: Zbadaj pustkowia i podziemia

Aby wykonać pierwszy cel tego zadania, udaj się na południe mapy i zejdź do podziemi. Gdy Tomas zobaczy rzeki lawy i lewitujące mosty, cel zostanie wykonany.

Cel: Opowiedz Masfarowi o ognistej bramie

Wróć do Czarodziejów, których poznałeś wcześniej. Podczas rozmowy dowiesz się, że dawno temu w tym miejscu miała miejsce bitwa z Demonami. Podejrzewając, że portal do ich wymiaru na nowo zaczął się otwierać, czarodziejka postanawia wyruszyć z Tomasem.

Cel: Udaj się z Glorią na Południowy Szczyt

Podążaj za czarodziejką. Gdy dotrzecie do lasu, uczennica maga zniszczy kilkadziesiąt drzew tworząc drogę do kolejnych wrót. Zejdź do podziemi nowo odnalezionymi schodami.

Cel: Znajdź Odłamek Arkatha

Podążaj na południe podziemi, aż znajdziesz artefakt w małej skrzyni. Jest to właśnie Odłamek Arkhatha, którego poszukiwałeś. Po jego zebraniu pobliskie przejście się otworzy, umożliwiając dalszą drogę na południe.

Portal miał negatywny wpływ na podziemia, między innymi zmienił ich wygląd

Cel: Spotkaj się z Glorią przy ognistej bramie

Udaj się na południe podziemi i porozmawiaj z Glorią. Obejrzysz krótki filmik przerywnikowy, podczas którego okaże się, że Gloria jest tak naprawdę demonem, który przygotował pułapkę na członków Klanu Wilka.

Zadanie zostanie wykonane. Tomas otrzyma Płaszcz Arkatha i Zwój wskrzeszenia.

Zadanie poboczne: Zbuduj Konwent Elratha

Cel: Zbuduj Konwent Elratha

Otrzymasz to zadanie po tym, jak Ymoril zostanie zarządcą Płomiennych Wrót. Wejdź w menu rozwoju miasta i wybuduj w nim Konwent Elratha, budek w którym można rekrutować uzdrowicielki.

Zadanie zostanie wykonane, a Tomas otrzyma 1000 złota.

Zadanie poboczne: Stanica

Cel: Odbuduj zniszczony fort

Z fortu zostały tylko zgliszcza, jednak w ciągu tury możesz go w pełni odbudować

Na południe od czarodziejów znajduje się zniszczony fort. Odbuduj go, a zabezpieczysz lokalnie ziemie. Dodatkowo otrzymasz 1 Serafina.

Następnie: Might & Magic Heroes 7 - Kampania: Nowa opowieść, Mapa: Błogosławieństwo wolności

Powrót do spisu treści: Might & Magic Heroes 7 - Poradnik i opis przejścia

O autorze

Jan Dominiak

Contributor

Komentarze