Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft zamyka program Xbox Live Indie Games na X360

Ostatnia okazja na zakupy.

Microsoft przypomniał, że wraz z końcem miesiąca zakończy działalność programu gier niezależnych na X360.

Jak poinformowano na Twitterze, inicjatywa Xbox Live Indie Games pozostanie aktywna tylko do piątku, 29 września.

Blocks That Matter

Decyzja nie jest na pewno niespodzianką, ponieważ Microsoft już dwa lata temu ostrzegał w e-mailu do niezależnych twórców, że program zostanie zamknięty.

Wiadomość opisywała dwuletni plan na wygaszanie usługi. Już od 9 września 2015 roku deweloperzy nie mogli kupować nowych subskrypcji potrzebnych do wydawania gier, lecz istniejące abonamenty pozostawały aktywne.

Od 9 września 2016 roku zablokowano możliwość publikowania gier w Xbox Live Indie Games. Twórcy otrzymają ostatnie przychody ze sprzedaż w listopadzie.

Gracze będą mogli pobrać posiadane już tytuły także po dacie końcowej, lecz nie będą mogli mogli kupować gier, jeśli wcześniej nie zdążyli tego zrobić.

Wygaszanie Xbox Live Indie Games nie oznacza oczywiście, że Microsoft rezygnuje ze wsparcia dla twórców niezależnych na Xbox One - jedynie na cieszącym się coraz mniejszą popularnością Xbox 360.

W programie na X360 ukazało się sporo pozycji, głównie mniejsze tytuły, jak Apple Jack, Blocks That Matter, FortressCraft, Techno Kitten Adventure czy Weapon of Choice.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze