Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft wygrał nagrodę Emmy za dokument o historii Xboxa

Produkcję doceniono za wybitny montaż.

Dokument Power On: The Story of Xbox został nagrodzony prestiżową nagrodą Daytime Emmy za wybitny montaż, w kategorii produkcji kręconych jedną kamerą.

Głównymi konkurentami rocznicowej produkcji Microsoftu były dokumenty Netflixa: Miasto pingwinów, Kociarze oraz Smaczne, świeże i smażone. Gala przyznania nagród odbędzie się 24 czerwca.

Seria Power On: The Story of Xbox składa się z sześciu odcinków, trwających około 40 minut. Widzowie mogą poznać historię powstawania konsol Microsoftu, od pierwszego Xboxa po Xboxa One. Produkcję uzupełniają wywiady z inżynierami i programistami zaangażowanymi w rozwój platformy oraz nieopublikowane wcześniej materiały archiwalne.

Twórcy nie unikają trudnych tematów, takich jak problemy techniczne wczesnych wersji Xboxa 360. Serial dostępny jest za darmo i z polskimi napisami na platformie YouTube.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze