Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft udostępnia dodatkową pamięć w Xbox Series S, by poprawić wydajność

Zwłaszcza w sferze grafiki.

Microsoft opublikował nową wersję oprogramowania dla zestawów deweloperskich konsol Xbox Series S, zwalniając „setki megabajtów dodatkowej pamięci”. Zasoby mogą przełożyć się na poprawę płynności w grach.

Jak zauważył serwis The Verge, producent konsol chwali się zmianą w czerwcowym materiale wideo. Aktualizacja „daje deweloperom większą konsolę nad pamięcią, co może usprawnić wydajność graficzną przy większym obciążeniu - zapewnia firma.

Digital Foundry już w maju informowało - powołując się na rozmowy z deweloperami - że twórcy gier coraz częściej narzekają na możliwości i ograniczenia Xbox Series S, związane głównie właśnie z pamięcią. Być może nowe oprogramowanie jest odpowiedzią na sytuację.

Xbox Series X wyposażono w 10 GB o przepustowości 320-bit oraz 6 GB na 192-bitowej szynie. Dla porównania, Series S to znacznie bardziej ograniczone zasoby: 8 GB/128-bit oraz 2 GB/32-bit. Wszystko to sprawia, że słabsza konsola stawia najczęściej na rozdzielczość w okolicach 1080p.

„Zajęliśmy się problemem, w ramach którego wirtualne adresy dla grafiki były alokowane znacznie wolniej niż wirtualne adresy nie związane z grafiką” - słyszymy w materiale wideo.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze