Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft szykuje nową odsłonę Crackdown?

Ujawnienie obrazka z gry „to nie przypadek”.
Slajd z prezentacji Xbox One, podpisany przez użytkowników forum NeoGAF

Wszystko wskazuje na to, że Xbox One otrzyma nową odsłonę serii Crackdown. Szef Microsoft Studios, Phil Spencer przyznał w rozmowie z serwisem IGN, że ujawnienie obrazka z gry podczas pierwszej prezentacji konsoli „nie było przypadkiem”.

- Och, Crackdown, to jedna z moich ulubionych gier i to nie tylko dlatego, że to tytuł od wewnętrznego studia - przyznał.

- Bardzo lubię tę serię. Hołd złożony grze poprzez ujawnienie obrazka nie był przypadkiem. Na pewno nie - wspomina Spencer, mówiąc o pokazie z 21 maja tego roku.

Tajemniczy obrazek, powiększony technikami z serialu CSI

- Nie, nie wydaje mi się, że Crackdown to martwa seria. Jest wciąż bliska memu sercu - dodał, sugerując przy tym, że nowa odsłona może skorzystać z możliwości serwerów „w chmurze”.

- Dla mnie to naturalny krok dla gier, takich jak Crackdown - i widziałeś to na scenie. To te otwarte, żyjące światy, egzystujące w chmurze.

Nie wiadomo kto zajmuje się produkcją. W lutym 2013 roku twórcy Crackdown 2, studio Ruffian Games zapewniało, że zajmuje się Tribal Towers, a nie nowym Crackdown. Firma odpowiedzialna za pierwszą odsłonę, Realtime Worlds, przestała istnieć po klęsce MMO APB w 2010 roku.

Dwie części serii Crackdown ukazały się wyłącznie na Xboksa 360. Gracz wcielał się w Agenta, a zadaniem było zaprowadzenie porządku w fikcyjnym mieście Pacific City. Fabuła toczyła się w otwartym świecie, a akcję obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze