Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft rzuci rękawicę Fortnite? Halo Infinite może otrzymać tryb battle royale

Nieoficjalne wieści.

Według nieoficjalnych informacji, trwają prace nad nowym trybem Halo Infinite. Tajemniczy wariant może być wariacją na temat battle royale.

O powstającym rzekomo module rozgrywki pisze serwis Windows Central, który uchodzi za dobrze zaznajomionego z planami Microsoftu. Temat poruszono w artykule dotyczącym doniesień o grze w stylu Monster Hunter.

Dziennikarz Jez Corden przekonuje, że nad nowym trybem Halo Infinite pracuje ponoć Certain Affinity - zespół, który właśnie miałby odpowiadać za wspomniany projekt inspirowany tytułem Capcomu. Ekipa w przeszłości pomagała przy tytułach z Master Chiefem.

Halo Infinite może powalczyć z Fortnite

Jak pisze redaktor, z uzyskanych „wskazówek” wynika, że przygotowywany wariant rozgrywki „mógłby być” wariacją na temat formuły battle royale. Nie wyklucza jednak, że moduł mógłby być czymś zupełnie innym.

Jeżeli potwierdziłoby się, że Halo Infinite faktycznie wzbogaci się o battle royale, oznaczałoby to, że Microsoft chce rywalizować z największymi przedstawicielami gatunku, czyli Fortnite, Apex Legends i Call of Duty Warzone. Warto jednak zaznaczyć, że ta ostatnia strzelanka wkrótce trafi do rąk koncernu - kiedy tylko firma sfinalizuje zakup Activision Blizzard.

Corden podkreśla też, że zdołał potwierdzić wieści o wspomnianej grze w stylu Monster Hunter we własnych źródłach. Tytuł powstaje podobno od lata 2020 roku pod roboczą nazwą Project Suerte i może zostać zapowiedziany w 2023, a wydany w 2024 roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze